باتری یو پی اس چیست و عملکرد آن چگونه است؟ خرید ups خانگی-مستر انرژی پلاس

باتری یو پی اس چیست و عملکرد آن چگونه است؟ خرید ups خانگی-مستر انرژی پلاس

برای حفظ امنیت منازل از سیستم های امنیتی و حفاظتی مختلفی نظیر دزدگیرها، دوربین ها و سایر تجهیزات حفاظتی استفاده می شود که به منظور عملکرد درست انها نیاز به باتری های یو پی اس است. همچنین برخی افراد که در منزل کار می کنند برای حفاظت از تجهیزات و سیستم هایشان ازاین باتری ها بهره می برند. برخی از کارخانه ها که فعالیت های شبانه روزی دارند و دستگاه های آنها بایستی به صورت 24 ساعته کار کند و یا لازم است از دستگاه ها محافظت های دائمی صورت پذیرد به این دست باتری ها نیاز دارند. علاوه بر این بیمارستان ها هم دیگر مکانی هستند که نیاز مبرمی به باتری های یو پی اس برای تجهیزاتشان دارند. آیا شما می توانید ساده ترین مدار ممکن برای این مفهوم را پیشنهاد کنید که باید شارژر باتری + حفاظت و تعویض خودکار با قطع برق مستر انرژی پلاس را شامل شود.

  • در حالی که ژنراتورها کار می‌کنند، سیستم‌های یو پی اس به تنظیم برق قبل از رسیدن به تجهیزات متصل، ادامه می‌دهند.
  • باتری اتمی یا خشک، باترهایی که صفحات داخل آن قبلا ساخته و شارژ شده و به صورت دسته صفحه درآمده، بعد با مونتاژ، به شکل نهایی باتری تولید می شوند.
  • در زمان قطع برق، یو پی اس به تولید برق ادامه می دهد از طریق باطری اما دیگر باطری شارژ نمی شود.

در صورتی که باتری یو پی اس ظرفیت یا توان کافی برای ذخیره جریان برق یا به اصطلاح ساده تر شارژ شدن نداشته باشد، قادر به پشتیبانی امن و کاملی از تجهیزات نخواهد بود. از آنجایی که یو پی اس دستگاه حساس و گران قیمتی می باشد بنابراین باید در انتخاب اجزاء تشکیل دهنده آن مخصوصا باتری ups دقت زیادی داشته باشید تا بتوانید بهترین و مناسب ترین باتری را برای دستگاه یو پی اس خود تهیه کنید. در حالت کلی اگر برق شهری حالت نرمال داشته باشد یعنی این که فرکانس ولتاژ آن درگیر نوساناتی نباشد، یو پی اس برق شهری را به سوی خروجی خود هدایت می‌کند. بدین جهت وسایل‌های الکتریکی مانند کامپیوتر، تلویزیون، تجهیزات صنعتی و… از برق ارائه شده توسط یو پی اس استفاده می‌کنند. حال در نقطه مقابل اگر برق شهری دچار نوساناتی باشد یعنی این که در برق شهری افزایش یا کاهش ولتاژی صورت گیرد، یو پی اس‌ها به وسیله استابلایزری که در ساختار آنها تعبیه شده است، برق شهری را تثبیت می‌نمایند. قیمت باتری UPS صبا به عوامل زیادی مانند قیمت جهانی فلز سرب بستگی دارد، زیرا فلز سرب یکی از اصلی ترین مواد در ساخت باتری یو پی اس است و دارای ارزش فراوانی است، در نتیجه با تغییر قیمت فلز سرب، قیمت باتری یو پی اس نیز تغییر می کند.

Uninterruptible Power Supply یا به عبارت مختصر یو پی اس دستگاه تامین برق است که در زمان های قطعی برق، افت یا افزایش ولتاژ، نوسانات شدید الکتریکی، از وسایل و تجیهزات الکترونیکی پشتیبانی کرده و برق آنها را تأمین می کند. اگر نوسانات برق و قطعی آن هزینه های چندانی برای شما نخواهد داشت و آسیب دیدن و از بین رفتن اطلاعات، یک دردسر خواهد بود تا مشکل بزرگ، می توانید نسبت به خرید یو پی اس standby یا line interactive اقدام کنید. خرید یو پی اس standby و یا line interactive می تواند بسیار مقرون به صرفه تر باشد. به محض اینکه ورودی AC قطع یا دچار مشکل شود، INVENTER با تبدیل ولتاژ DC باتری به برق AC ولتاژ بار را، بدون وقفه در کار تامین می کند و با این کار مانع از خاموش شدن دستگاه می شود. اما مهمترین سئوالی که برای ما مطرح می شود، خرید و انتخاب یو پی اس معتبر و با کیفیت است. بسیاری از افراد، در انتخاب و خرید یو پی اس دچار سردرگمی می شوند، در این محتوا از طوطی کالا سعی داریم تا با کمک به انتخاب و خرید یو پی اس، راه را برای مصرف کنندگان این وسیله الکترونیکی هموار کنیم.

یو پی اس بهتر است یا ژنراتور؟

به طور کلی شامل تمام راه های مربوط به نظارت و بازرسی بصری باطری های UPS و سرویس دوره ای آن ها می شود. این برند تولیدی باتری های خود را با آمپر های بالا یا به اصطااحا آمپر های سنگین تولید می کند که عبارتند از 30 ، 40، 65، 80، 100، 130، 150، 200 آمپر. وسیله و ابزاری است که برای جداسازی فیزیکی و الکتریکی الکترود هایی با قطبیت های مخالف استفاده می شود. اطلاعات شخصی شما برای بهبود تجربه شما در این سایت و برای مدیریت دسترسی به حساب کاربری و یا دیگر اهداف ذکر شده در سیاست حفظ حریم خصوصی استفاده می گردد. فرآیند مونتاژ سیستم های UPS به تعدادی تقسیم می شود که توسط اپراتورها در ایستگاه های مختلف روی خط مونتاژ تغییر شکل می یابد.

رکتیفایر در یو پی اس

برای شارژ کردن باتری باید جوانب ایمنی کار را هم در نظر داشته باشید تا آسیبی به باتری یا به شما وارد نشود. در این مطلب یک راهنمای کامل در مورد نحوه شارژ باتری یو پی اس در اختیار شما قرار دادیم. باتری یو پی اس به منزلهٔ یک پل ارتباطی و تبدیلی بین انرژی الکتریکی و شیمیایی است. یعنی لازم است با استفاده از انرژی الکتریکی مقداری انرژی در الکترولیت‌های باتری ذخیره شود تا در هنگام نیاز مورد استفاده قرار بگیرد.

یو پی اس تجهیزات پزشکی

پس یک برنامه ریزی درست می تواند از تمام اتفاقات مذکور و هرینه های ناشی از آن جلوگیری نماید. اسکن حرارتی اتصالات باتری یو پی اس می تواند در طول تست خرابی باتری، اتصالات سست را شناسایی و مشخص کند. مزیتی که این بررسی دارد این است که شما با استفاده از آن می توانید وضعیت باتری یو پی اس را در طول تخلیه طولانی و یا جریان شارژ بالا مشاهده نمایید. نکته ای که در مورد اسکن حرارتی اتصالات باتری UPS وجود دارد این است که این اسکن حتما باید در طول چرخه تخلیه و شارژ مجدد انجام شود. اکثر خریداران به دنبال روش هایی هستند که عمر و ماندگاری باتری UPS را افزایش می دهند تا بتوانند از حداکثر عمر مفید باتری یو پی اس بهره مند شوند. به طور معمول باتری های یو پی اس کره ای در کره ی جنوبی ساخته می شوند که با توجه به کیفیت ساخت این شرکت طول عمر مفید باتری های یو پی اس به 8 سال می رسد.