با عجیب ترین ساختمان های جهان آشنا شوید

در ساختمانهای اداری، دست شما برای انتخاب دکوراسیون به اندازه ساختمانهای مسکونی باز نیست. در نوع اداری، الزامات قانونی متفاوتی وجود دارد. در طراحی اداری هر دفتری بر اساس موقعیت، نوع فعالیت، کاراکتر و ماهیت برند می تواند طرح متفاوتی داشته باشد. در فاز یک معماری یا همان طراحی معماری، کلیه اطلاعات بدست آمده در فاز صفر معماری پیاده سازی می شوند و در قالب طرح های معماری و نقشه های اولیه معماری، فاز یک نامگذاری می شوند. یکی از حساسترین مراحل در ساخت ساختمانهای مسکونی یا تجاری بزرگ با فونداسیونهای متوسط تا عمیق، اجرای صحیح سازههای نگهبان به منظور جلوگیری از تغییر شکل زمین اطراف گودبرداری است. ساخت ساختمان اداری جدید به موقعیت محلی آن بستگی دارد. بازمصرف خلاقانه (Creative Reuse) سبکی در معماری پایدار فرهنگی است که کمک میکند تا به یک سازه موجود، برنامهای جدید داد و از آن دوباره استفاده کرد. سبک معماری اسلامی که شامل معماری ایران در پس از اسلام نیز میشود، سبکی شناختهشده در جهان است. انتخاب مواد اولیه و متریال، بیشتر بستگی به سبکی دارد که در نما و دکوراسیون انتخاب نمودهاید.

در این مقاله، قصد داریم بررسی کنیم که برای ساخت چنین ساختمانی، باید به چه اصولی توجه کرد و به چه مواد اولیهای نیاز است. داشتن یک سالن کنفرانس خوش ساخت که طراحی هنرمندانهای دارد، وجهه بسیار خوبی برای آن برند به همراه دارد. آنها بهطورکلی ساختمانهای زیبا و با سازه بسیار باکیفیتی هستند. امروزه با وجود اینترنت و فراهم آمدن بستر انتقال دانش و تجربه، می توان مسیرهای طولانی را، کوتاه تر کرد. استفاده از سایه بان، پنجره های کرکره ای امکان کنترل شرایط نامناسب را به صورت غیر خودکار (مکانیکی) یا خودکار (اتوماتیک) فراهم می کنند. وجود گنبد شیشه ای در این ساختمان نور خورشید را منعکس کرده و نور کافی برای روشنایی ساختمان را فراهم می کند.

با این وجود اگر جهت اولیه، شمالی – جنوبی باشد نور خورشید به همه ی اتاقها می رسد.موقعیت ایجاد ساختمان های اداری یعنی اقلیم محل، در طراحی اداری، بسیار حائز اهمیت است. ۲. در عین حال، محل قرار گیری ساختمان طوری باشد که از نور خورشید نهایت استفاده را برای روشنایی و گرما ببرد. 7) در بسیاری از سیستم های بازیافت حرارت ، سیستم تخلیه هوا به گونه ای طراحی شده است که هوا در مسیر خروج خود از روی چراغ های سیستم روشنایی عبور کند و بدین ترتیب حدود 30% انرژی حرارتی سیستم را جذب و به بیرون دفع میکند. از بخشهای دیگری که باید در ساخت آنها وسواس به خرج دهید، بدین شرح هستند: فضای سبز مقابل ساختمان، سالن غذاخوری، چایخانه یا آبدارخانه، سالن جلسات، مرکز نظافت و مراقبت، سرویس بهداشتی، سالن ورزش، رختکن، پارکینگ، واحد تکثیرات، بایگانی، انبار، پستخانه، حراست، بازرسی و … تمامی این مثالها نشان میدهد که نمای بیرونی ساختمان علاوه بر زیبایی ساختمان، اثرات مثبت روانی برای ساکنین ساختمان نیز به دنبال دارد. به وجود آمدن پلان های باز و محوطه باز به زیبایی بیشتر این طرح می افزاید . با مشخص شدن هدف از مقاوم سازی طرح مورد نظر ارائه می شود. همچنین این مورد جلب نظر و توجه ارباب رجوع را نیز با خود به دنبال دارد.

در هنگام استفاده از سیستم صرفه جو باید سیستم ها را منطقه بندی کرد و برای منطقه میانی و هر منطقه اصلی در پیرامون ساختمان یک سیستم توزیع مجزا در نظر گرفت تا از گرم کردن بی دلیل هوای تازه و اتلاف سایت parchitect انرژی جلوگیری شود. درب شیشه ای دوجداره پیانا با سیستم پروفیل بسیار ظریف، استفاده حداقلی از فریم و پروفیل های نگهدارنده و حداکثر کاربرد شیشه، شفافییت مورد نظر شما طراحان را برآورده خواهد ساخت. مسلما مدت زمان استفاده از ساختمان پیش ساخته از مهمترین نکته قبل از ساخت و ساز می باشد که باید به آن توجه کرد و همچنین عوامل که سبب کاهش طول عمر خانه های پیش سخته می شود را باید قبل از احداث در نظر داشته باشید. جالب توجه است که از هزینه های سالانه خدمات یک شرکت، ۳ تا ۵ درصد برای تامین تجهیزات ۴% جهت نگهداری، ۱% جهت مبلمان و ۹۰ تا ۹۱ درصد مربوط به حقوق کارمندان می باشد.

طراحی اداری و فضاهای اداری نشانه های بزرگ قرن بیستم هستند برج های اداری شاخصه های خط آسمان در شهرهای مهمند آنها سمبل آنچه که در این قرن رخ می دهد هستند.در حال حاضر در بسیاری از کشورها مانند ژاپن ۵۰% از جمعیت در ادارات مشغول به کار هستند در حالی که در شروع قرن بیستم این رقم ۵% بوده است و این نشان دهنده رشد نیاز به فضاهای اداری-طراحی دفترکار وطراحی دکوراسیون ذاخلی دفتر کار وطراحی مدرن دفتر می باشد.جالب توجه است که از هزینه های سالانه خدمات یک شرکت، ۳ تا ۵ درصد برای تامین تجهیزات ۴% جهت نگهداری، ۱% جهت مبلمان و ۹۰ تا ۹۱ درصد مربوط به حقوق کارمندان می باشد. و یا بمعنی بهتر همیشه در کلیه روندهای ساختمانی از شروع تحلیل فضا و طراحی گرفته تا اتمام آن میبایستی مفهوم پایداری (معماری پایدار و شهر پایدار ) را فراموش نمود و در اینجا میتوان گفت که پایداری مفهوم ضابطه های هنری ساختمانهای سنتی که خود همان پایداری است را دارا باشد و شعار جدید در دخل و تصرف در محیط انسان را تشکیل دهد. طراحی اداری و فضاهای اداری نشانه های بزرگ قرن بیستم هستند برج های اداری شاخصه های خط آسمان در شهرهای مهمند آنها سمبل آنچه که در این قرن رخ می دهد هستند .در حال حاضر در بسیاری از کشورها مانند ژاپن ۵۰% از جمعیت در ادارات مشغول به کار هستند در حالی که در شروع قرن بیستم این رقم ۵% بوده است و این نشان دهنده رشد نیاز به فضاهای اداری می باشد.

برای امکان بخشیدن به سازمان شهرداری شناخت کافی از محیط ، اجزای ان ،ارتباط آن ها و بستری برای تحقق این امر لازم میباشد. باید نورپردازی داخلی ساختمان طوری انجام شود که نور کافی برای تمام بخشها فراهم نماید. به علاوه این امکان را فراهم می کند تا برنامه کارکرد هر منطقه مستقل از برنامه کارکرد سایر مناطق تنظیم شود. در هنگام به کار بردن سیستم فن کویل یا فن کویل با هوای تازه برای مناطق پیرامونی ، باید برای مناطق میانی از سیستم هوارسان مجزا استفاده کرد. در معماری روز جهان، دو نوع سبک کلی وجود دارند: سبک کلاسیک یا رومی و سبک مدرن. البته نباید خود را محدود به یک سری نکات کلی کرد، همیشه راههای تازهتری وجود دارند که بتوانید با هزینه پایینتر به نتایج بهتری دست پیدا کنید.

این مجسمه از مس ساخته شده است و طرح آن را فردریک آگوست بارتولدی، مجسمه ساز فرانسوی و سازه درونی آن را گوستاو ایفل، مهندس فرانسوی برج ایفل، طراحی کرده اند. این ساختمان گران قیمت در بهترین منطقه تهران قرار گرفته است و از دور دست ها این برج کاملا معلوم است همچنین کیفیت ساخت این ساختمان با هیچ ساختمانی قابل مقایسه نیست. عوامل موثر بر بررسی وضيعت مسكن عبارتند از استفاده کنندگان از مسکن، منابع مرتبط با مسکن مثل ساخت فیزیکی و منابع مالی، فعالیت ها و پیامد ها. تاسیساتی مثل سیستم های گرمایشی و سرمایشی و دستگاه های تهویه هوا که مهم ترین دستگاه های داخل ساختمان را تشکیل می دهند، نمونهای از این سیستم ها هستند. این ساختمان نظام جدیدی را ارائه می دهد که کنترلی از بالا دست بر خود نداشته و پر از هرج و مرج است. بهار و پاییز هم به دلیل تامین آب از رودخانه و نبود تصفیه، آب پر از گل و لای میشود. این بلوکها در ابعاد مختلف ساختهشده و عموماً برای اجرای دیوار حیاط، دیوار جانپناه بام و بعضاً اجرای دیوار پارکینگ استفاده میشود.

این نوع از قطعات با كاربردهای مختلف چون دیوار باربر، پارتیشن و اجزای سازه ای بکار می روند. طراحی مناسب، موانع روند کار را به حداقل می رساند.در طراحی اداری نیاز به گسترش سیستم اداری پیشرفته و طراحی آن بسیار لازم است. کم نیستند اداراتی که بسیار هنرمندانه و جذاب ساخته شدهاند. اما همه شرکتها و ادارات بدنبال چنین حس و حالی نیستند چون ممکن است شرکت شما یک برند رسمی باشد و قصد نداشته باشید جلوه برندتان خیلی عجیب و غریب به نظر برسد. شرکتهای دانشبنیان و پیشرو که با اختراعات و خلاقیتهای خود کسب سود میکنند ممکن است طرفدار چنین دکوراسیونی باشند.

در ایالات متحده، ۹۰% از ساختمانهای اداری در جهت شرق و غرب ساخته شده اند زیرا نفوذ نور خورشید در صیح و بعدازظهر ناخوشایند است. 2) گاهی اوقات برای ورودی های اصلی و راهرو ها ، سیستم تهویه مطبوع مجزا در نظر می گیرند زیرا این فضاها محل تماس هوای خارج و داخل هستند. این مکان، در آیین یهود نیز مقدس است؛ زیرا یهودیان معتقدند سنگی که جهان با آن بناشده و اولین انسان خلق شده، در آنجا قرار دارد. به همین دلیل میتوان لوورهای آلومینیومی را به گونهای طراحی کرد که بخشی از نمای بیرونی ساختمان شما را تشکیل بدهند و در کنار مزایایی که دارند، باعث زیبایی بیشتر نمای بیرونی ساختمان نیز باشند.

طراحی دفتر کار با سبک دکوراسیون کلاسیک مد و سبک های رایج در طراحی تغییر پذیرند و قدرتی نامحدود دارند. چون ساعات کار و معیار های طراحی سیستم های تهویه مطبوع فروشگاه ها ، بانک ها و رستوران ها با ساختمان های اداری متفاوت است ، باید این مکان ها دارای سیستم توزیع هوا و در برخی موارد تجهیزات سرمایشی خاص خود باشند. با در نظر داشتن دیگر موارد دکوراسیون و طراحی داخلی صورت گرفته در منزل با دریافت ایده ار عکسهای منتشر شده در کاتالوگ سنگ ساختمانی میتوانید بهترین و متناسب ترین انتخاب را داشته باشید. یک ساختمان و مجتمع اداری مناسب باید ارزش اقتصادی و صرفه هزینه ای برای طراحیش را در طول عمر خود داشته باشد، در طول طراحی باید روش های متفاوتی برای بهینه سازی هزینه ها و ارزش افزوده پس از اتمام کار نیز در نظر گرفته شود، در نتیجه روش های موثر، پائین آوردن هزینه های نگهداری و سرویس ساختمان در زمان بهره برداری است که در هزینه های طول عمر ساختمان نیز تاثیر می گذارند، ضوابط طراحی اداری، بر مبنای ارزش اقتصادی و صرفه هزینه ای مستقر می شود.

زیبایی شناسی در معماری ساختمان و طراحی معماری مهم بوده و برگرفته از هنر، علم و ریاضیات می باشد. چرا وجود مشاور طراحی ساختمان و معماری درون پروژه مهم است؟ استفاده از ملات ضد اسید در محیط های صنعتی برای نصب و بند کشی کاشی ها بسیار مهم است. مردم عموماً فکر میکنند که یک خانه ی زیبا یا شگفت انگیز حتماً باید بسیار بزرگ و یا گران قیمت باشد. 5) در ساختمان های اداری مرتفع عموما برای مناطق پیرامونی از سیستم های دو کانالی ، فن کویل یا فن کویل با کانال هوای تازه استفاده می گردد. طراحی آتریا غالباً شامل نورگیرهای سقفی و مناطق شیشهای سخاوتمندانهای است که باعث دریافت نور طبیعی توسط محیط میشود و باعث میشود مناطق برجسته ساختمان برای انجام کارهای تشریفاتی و اجتماعی مناسب باشند. 6) در ساختمان اداری که فاقد سیکل صرفه جو هستند، در هر طبقه یک واحد هوارسان چند منطقه ای با مسیر کنارگذر نصب می گردد و برای هر یک از فضاهای مناطق بیرونی از کویل گرمایشی استفاده می کنند. در عوض به صورت سلسله مراتبی مرتب می شوند که در آن یک عنصر به یک یا چند عنصر دیگر وصل است.

همانطور که می دانید از اوایل ظهور کسب و کارهای سازمان یافته در سراسر دنیا ساختمانهایی با عنوان ساختمان اداری ساخته شده تا این کسب و کارها بتوانند به راحتی فعالیت داشته باشند. وی افزود : با توجه به در اولویت قرار گرفتن اجرای طرح تفکیک در مبدا در شهرک ها و مجتمع های مسکونی از سوی سازمان مدیریت پسماند،کارشناسان آمار و اطلاع رسانی اداره مدیریت پسماند منطقه اقدام به شناسایی نهایی مجتمع ها و شهرک هایی که با وجود تلاش های صورت گرفته مجاب به همکاری نشده اند نموده و با ابلاغ اخطار ماده ۱۶ این واحد ها را از عواقب عدم همکاریشان مطلع ساختند.