بذرپاش: شرکت کشتیرانی مشترک ایران و هند ایجاد می شود

بذرپاش: شرکت کشتیرانی مشترک ایران و هند ایجاد می شود

وی یادآور شد: در جلسه قبل با وزیر هندی، اعلام کردم ایران سرزمین امن، ارزان تر و سریع تر برای ترانزیت است.

وی همچنین با اشاره به مذاکرات دو کشور گفت: شرکت کشتیر، مش، ایران و هند ایجاد می شود.

وی تصریح کرد: چابهار یک نگین درخشان در سواحل ایران است و می تواند به ،وان نقطه کانونی ترانزیت عمل کند، اضافه کرد: تکمیل خط‌آهن چابهار- زاهدان و ادامه آن تا سرخس و بهره برداری از آن بر اهمیت این بندر می افزاید.

بذرپاش تاکید کرد: از این توافق یا هندی ها راضی هستیم و به هند اعتماد کامل داریم. هند را یکی از اقتصادهای بزرگ دنیا می د،م و توسعه روابط در دستور کار ،ت ایران قرار دارد.این قرارداد یک شروع برای توسعه بیش از پیش تجارت دو کشور است و دسترسی هند از مسیر بندر چابهار به افغانستان و آسیای میانه، ،یه، آذربایحان، اروپا و… معتبری خواهد بود‌.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه رشد 58 درصدی ترانزیت در سال 1402 گواه تلاش ،ت برای ارتقای شاخص ها در این بخش و تجارت با کشورهای همسایه است، افزود: ادامه رشد 50درصدی در سال جدید نیز گواه ادامه از بودن این رشد است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مهرداد بذرپاش در آیین امضای قرارداد تج، و بهره‌برداری از پایانه‌های کانتینری و کالای عمومی بندر شهید بهشتی چابهار، اظهار کرد: در راستای تکمیل کریدورها، پروژه های متعددی تعریف شده است.ایران سرزمین فرصت های لجستیکی و ترانزیتی است و ،ت همه تلاش خود را به کار بسته تا به این مهم دست یابیم.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: توسعه راههای مواصلاتی جاده ای در پهنه دریا و توسعه فرودگاهی ایران در آن منطقه در دستور کار قرار دارد. ضمن اینکه تعریف شهرهای ساحلی نیز بر اهمیت این بندر خواهد افزود.

انتهای پیام/

منبع: https://tn.ai/3085136