به معنی فرانوین، فرامدرن، پسامدرن است

مهدویان عنوان کرد : سازمان نظام مهندسی ساختمان بیش از آنکه گرفتار کارهای صنفی و خدمات مهندسی باشد به توسعه مهندسی بپردازند و دوره های آموزشی و پزوهشی برگزار کنند. مهندسی برق و قدرت و یا دوره آموزش برق صنعتی، در جامعه امروز جایگاه خاصی را به دست آورده است. فارغ التحصیلان دوره کارشناسی مهندسی معماری می توانند برای ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته ادامه تحصیل دهند. دانشجویان مهندسی مکانیک و مهندسی مواد میتوانند در این دورهها شرکت کنند. بسیاری از دانشجویان به دنبال یافتن راهکارهایی هستند که از طریق اجرای آنها به موقعیت شغلی و جایگاه مورد نظرشان دست پیدا کنند. مدیر نظارت بر اجرای ضوابط شهرسازی معاونت شهر سازی و معماری شهرداری اصفهان با بیان اینکه ناظر ساختمان کسی است که به نیابت از مالک بر ساختمان نظارت می کند ،گفت : از کجا معلوم چه کسی ناظر خوبی است ، وقتی بدون اختیار مالک یک ساختمان ناظر انتخاب می شود. وقتی ساختمان شما بیمه آتش سوزی داشته باشد، در زمان حریق، انفجار و صاعقه در صورتی که آسیبی به ساختمان شما وارد شود، شرکت بیمهگر خسارت شما را جبران میکند.

خانه پیانو در سال 2007 و براساس طراحی دانشجویان معماری در دانشگاه صنعتی سایت parchitect Hefei ساخته شد. این پروژه شامل دو برج ۲۳ طبقه جمع ۱۶۸ واحد مسکونی باشد وضعیت مالکیت زمین ۵۵% متعلق به شرکت تعاونی مسکن کارکنان شرکت نفت و اعضای هیئت علمی دانشگاه صنعت نفت به ۴۵ درصد صندوق بازنشستگی پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت می باشد. در صورت داشتن مدارک عالی، مهندسی عمران می تواند در دانشگاه ها و یا مراکز علمی و پژوهشی کار کند. مدیر نظارت بر اجرای ضوابط شهرسازی معاونت شهر سازی و معماری شهرداری اصفهان عنوان کرد :کل مبالغ نظارت به حساب سازمان نظام مهندسی ساختمان واریز می شود و به صورت مرحله ای برای مهندسان واریز می شود. قائم مقام مدیر مهندسی نورد شرکت تصریح کرد : ذوب آهن اصفهان طی دو ماه اخیر ۲۵ هزار تن تولید انواع پروفیلH داشته که برابر دو تا سه سال گذشته است و این روند تولید نشان می دهد که بخش طراحی کالیبر و تکنولوژی تولید نورد ۶۵۰ و تراش غلتک کارگاه میانی نورد به میزانی از پایداری رسیده است که با کمترین خطای طراحی و تکنولوژی تراش، محصول جهانی مطابق با استاندارد جهانی تولید می کند . مهندسی برق در واقع یکی از شاخههای اصلی مهندسی محسوب میشود که گرایشهای متنوعی هم دارد.

مهدویان عنوان کرد :اخیرا از سوی سازمان نظام مهندسی اصفهان پیامک هايي مبني بر تهديد مالكان و مهندسان ارسال شده اما اين سوال در اين زمينه مطرح است كه سازمان نظام مهندسی ساختمان در چه جایگاهی این اقدام را انجام می دهد. در واقع این افراد به این موضوع اهمیت میدهند که آینده شغلیشان به چه سمت و سویی حرکت خواهد کرد. PDMS در واقع یکی از مهمترین نرمافزارهایی است که در حوزه طراحی واحدهای فرایندی مورد استفاده قرار میگیرد. اگر به بررسی اجمالی آگهی های استخدامی مهندس عمران بپردازید، متوجه خواهید شد اکثر کارفرماها، شرکت ها و سازمان ها یکی از شرایط جذب مهندس عمران را تسلط بر نرم افزارهای مربوط به حوزه مهندسی عمران قرار داده اند. با توجه به فعالیتی که هر سازمان موسسه دارد کسانی که در کارهای عمران هستند می توانند به صورت مستقیم و غیرمستقیم در مراکز مختلف مشغول به کار شوند که از جمله این موارد که این افراد میتوانند آنجا جذب بازار کار شوند و فعالیت کنند می توان به این موارد اشاره کرد : وزارت خانه های آموزش وپرورش، کشاورزی، فرهنگ و آموزش عالی،بانکها و طرح محاسبه، اجرا و نظارت بر اجرا. مهرابی اظهار کرد : ذوب آهن اصفهان به عنوان اولین تولید کننده تیرآهن های H و تنها تولید کننده این محصول با سایز بالای ۲۰ و ۳۰ در منطقه می باشد .

یعنی هرچیزی که به آبادی یک کشور باز میگردد مانند سد، فرودگاه، جاده، راه آهن، برج، تونل، دکلهای مخابراتی، ساختمانهای مقاوم در برابر زمینلرزه، سیل و آتش و نیروگاههای برق و مصالح سبک، ارزان و با کیفیت مناسب برای ساخت و ساز، در حیطه کار مهندس عمران قرار میگیرد. مهندسی عمران در دسته رشته هایی قرار می گیرد که گرایش های زیادی دارد و با افزایش جمعیت ساخت سازه هایی برای تامین مسکن، آب، برق و… فارغ التحصیلان رشته مهندسی عمران در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می توانند وارد این حوزه شوند. البته در خیلی از مواقع فارغ التحصیلان رشته های دیگر مثل معماری یا شهرسازی نیز وارد شغل مهندسی عمران می شوند. رشته مهندسی عمران جزو رشتههای 1 زیرگروه ریاضی است و درس ریاضی مهمترین نقش را در رتبه نهایی داوطلبان ایفا میکند. به گزارش ایمنا، وحيد مهدويان با بیان اینکه معاونت شهرسازی در سال های گذشته تعاملات خوبی با سازمان نظام مهندسی ساختمان داشته است،گفت : هرجا مشکلی ایجاد می شد ،جلساتی تشکیل و مباحث مطرح می شد و دستور العمل جلسات ملاک عمل قرار می گرفت .

به گفته وی بر اساس ماده 35 مسوولیت نظارت عالیه بر اجرای ضوابط و مقررات شهر سازی و مقررات ملی در طراحی ها و اجرای تمام ساختمان ها که اجرای ضوابط و مقررات مزبور در در مورد آنها الزامی است بر عهده وزارت راه و شهر سازی است . مهدویان به گفته مدیر کل دفتر مقررات ملی ساختمان اشاره کرد و گفت : بر اساس نظر وی توزیع سهمیه مد نظرنبوده است و این وظیفه دولت و نظام مهندسی نیست و اگر هم در آئین نامه و دستور العمل اتفاق افتاده این یک نقص است زیرا نمی توان مهندسان را سهمیه بندی کرد و هر کدام را به یک منطقه فرستاد.

با توجه به پیش ساخته بودن سیستم و بهره گیری از اتصالات پیچی امکان دسترسی به اتصالات جهت تعمیر، ترمیم و یا تعویض برخی قطعات به سادگی امکان پذیر بوده و به عنوان یکی دیگر از مزایای سیستم LSF که منجر به افزایش عمر مفید ساختمان نیز خواهد شد محسوب می گردد. بعضی تقریبا به شکلی همسان و بعضی دیگر به شکلی ویژه طراحی میگردند. در صورت بروز مشکل یا وجود ضرب الاجل برای اتمام بعضی از پروژه ها، لازم است در خارج از ساعات معمول نیز کار کند. برای آقایان اکبری توضیح دادم که لازم است پیمانکار پروژه نیز تشریف بیاورند.

پیشنهاد می کنیم مطلب مجتمع های مسکونی را نیز مشاهده کنید. اما اینکه کدام یک از این شرکت ها را برای طراحی ساختمان خود انتخاب کنیم نیاز به وقت و تحقیق دارد. انتخاب متریال میبایست میان پروژه و بستر پروژه و طبیعت اطراف ارتباطی صحیح برقرار می کرد، که نتیجه ی نهایی آن موجب برقراری آرامش در محیط و انسان های اطراف می شد. ه گفته وی اگر اختیار انتخاب ناظر با مالک باشد ، حتما دلسوزی بیشتری دارد. حتما چند دقیقه وقت بگذارید و نظر چند تن از دانشپذیران مجموعه آکادمی عمران را در فیلم زیر ببینید. به طور معمول مهندس عمران به صورت تمام وقت کار می کند. مهندس عمران معمولا در کنار متخصصانی مانند معماران، مهندسین نقشه کشی، ناظران و پیمانکاران ساختمان کار می کند. این خدمات مهندسین مشاور شامل ارزیابی اندرکنش سازه به همراه محیط اطراف ان سازه است . مطمئنا بدون تحلیل دقیق داده ها و ارزیابی راه حل ها و تصمیم گیری درست اجرای این پروژه ها با موفقیت همراه نخواهد بود. توانایی تحلیل داده های زیاد، ارزیابی راه حل ها و انجام تصمیم گیری درست – به عنوان مثال اگر به تونل نیایش، پل طبقاتی صدر یا بزرگراه امام علی (ع) در تهران سری زده باشید متوجه شده اید که مهندسین و مدیران این پروژه ها برای انجام موفق آنها از چه پیچیدگی هایی عبور کرده اند و یا اینکه با چه مسایلی در جریان پروژه روبرو بوده اند.

به گفته وی با توجه به پیگیری های انجام شده برای حل این مشکل تا کنون اقدامی انجام نشده است ، اما با توجه به مکاتبات معاونت شهر سازی و معماری شهرداری اصفهان با ارگان های بالا دست، امید است سازمان نظام مهندسی همت کند و مبالغ به حساب مهندسان واریز شود. بنابراین وضعیت اشتغال مهندسی عمران در ایران همراه تابعی از قوانین و مقررات دولتی و همچنین بودجه عمرانی دولت در هر سال می باشد و از آنجا که بخش خصوصی نیز تابع قوانین و بودجه دولتی رشد و افول می کند، هر گونه تغییر در آن باعث افزایش و یا کاهش تقاضای نیروی کار در بازار نیروی انسانی خواهد شد. بنابراین آموزش مهندسی برق تنوع بسیار بالایی خواهد داشت که شما میتوانید با توجه به مسیر یادگیری خود از آنها بهرهبرداری نمایید.

وی افزود : به طور کلی تولید H های سایز ۲۰ به بالا نسبت به IPE ها ارزش افزوده بسیار بالایی در حدود دو و نیم برابر و در کل سه و نیم برابر را برای ذوب آهن اصفهان رقم می زند که این دستاوردهای تولیدی بزرگ صرفاً با بومی سازی و تفکر داخلی و بدون هیچ وابستگی به خارج از کشور به ثمر نشسته است. مسجد سلطان احمد، یکی از زیباترین شاهکارهای معماری اسلامی است که به علت وجود کاشی های آبی رنگ در طراحی داخلی آن، به «مسجد آبی» نیز شهرت دارد. امروزه نرم افزارهای رایانه ای یکی از مهم ترین ابزارهای کمکی مهندس عمران است که یاری گر او در رسیدن به اهدافش می باشد. موضوعی که در چند سال اخیر اغلب دانش آموختگان از آن رنج می برند و در بسیاری از مواقع مجبور می شوند در حوزه ای خارج از تخصص خود اقدام به کار نمایند. در اصساختمانی که بلند و چند طبقه است که انواع کاربردهای مسکونی، تجاری یا اداری دارد. اما با وجود شرکت طراحی و دکوراسیون اداری این کار به درستی انجام می پذیرد.بهترین طراحی برای دفاتر اداری طراحی به صورت اتاق های نیمه باز که به آن سیال می گویند می باشد.

همچنین باید بتوانید به خوبی طرح ها و ایده های خود را برای دیگران بیان کرده و در نتیجه باید مهارت های ارتباطی بسیار خوبی داشته باشید. در تصویر زیر چند نمونه از پلان با عمق های مختلف نشان داده شده است. امروزه وسعت دانش معماری به اندازه ای زیاد گشته است که خود به زیر شاخه های مختلفی مانند معماری منظر، معماری اسلامی، تاریخ معماری، معماری داخلی و غیره تقسیم شده است. علم و هنر طراحی و ارتقاء ساختمان ها و فضاهای داخلی، در هماهنگی با دیگر عناصر فیزیکی مربوط، توسط یک معمار داخلی ساختمان آموزش دیده. مهندسی عمران از جمله مشاغلی است که هدف آن کاربرد علم در ایجاد سازندگی و عمران است. چون اقتصادی بودن یک اصل در مهندسی عمران است. در فاز صفر معماری، پروژه از نظر توجیه فنی و اقتصادی و همچنین توجیه اجتماعی پروژه معماری مورد بررسی قرار می گیرد. به عبارت دیگر یک مهندس عمران به دنبال این است که بتواند در پروژههای مختلف عمرانی در زمینههای ساختمانسازی، راهسازی، پلسازی، برجسازی، سازهها و بناهای آبی، جمعآوری و دفع فاضلاب و غیره مسئولیت طراحی، محاسبه، اجرا و نظارت بر اجرا را بر عهده گیرد.

در بخش دولتی میزان حقوق و دستمزد مهندس عمران بر مبنای قانون مدیریت خدمات کشوری تعیین می شود. زمان کاری مهندس عمران معمولا بین دفتر کار و محل پروژه تقسیم می شود. کار در محل پروژه با شرایط آب و هوایی مختلف و معمولا با سفرهای کاری همراه است. شرکت های خصوصی بر اساس سیاست ها و شرایط خود، میزان حقوق و مزایای کارکنان خود را تعیین می کنند. بر اساس ماده 34 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان «شهرداریها و سایر مراجع صدور پروانه و کنترل و نظارت بر اجرای ساختمان و امور شهرسازی، مجریان ساختمانها و تاسیسات دولتی و عمومی، صاحبان حرفههای مهندسی ساختمان و شهرسازی و مالکان و کارفرمایان در شهرها، شهرکها و شهرستانها و سایر نقاط واقع در حوزه شمول مقررات ملی ساختمان ( مقالات مرتبط با ساختمان – سوالات مرتبط با ساختمان ) و ضوابط و مقررات شهرسازی مکلفاند مقررات ملی ساختمان را رعایت نمایند. علاوه بر این ، دانش آموزان می توانند دوره هایی را در زمینه آمار مهندسی طی کنند تا مهارت های محاسباتی خود را توسعه دهند. مثلا فارغ التحصیلان نقشهبرداری علاوه بر مورادی که گفته شد در هدایت و کنترل اجرای خطوط انتقال آب، برق، گاز، احداث مترو، نصب وماشین آلات و تجهیزات فنی دقیق و حساس، هدایت و تعیین وضعیت انواع وسایل نقلیه نظامی و غیرنظامی هوائی، دریایی و زمینی هم می توانند کار کنند.

در بخش خصوصی نیز درآمدها متفاوت است. با توجه به اینکه این افراد کارآفرین باشند یا بتوانند در حوزه کاری خودشان دفتر مجزا تاسیس کنند با توجه به پشتکار و فعالیتشان میزان حقوق متفاوت خواهند داشت. از این رو مترجمان باید تلاش کنند تا ترجمه مقاله و ترجمه کتب مختلف در رابطه با معماری را به بهترین شکل ترجمه نمایند. کولوسئوم، یک تماشاخانه و یا آمفی تئاتر به شکل بیضی در شهر رم در ایتالیا می باشد که ساخت آن، در سال ۸۰ میلادی به اتمام رسیده است. مدنظر قرار می گیرد که بسیار حائز اهمیت است به عنوان نمونه اگر در بررسی وضعیت خاک و ژئوتکنیک یک منطقه به نتایج خوبی نرسیم حتی امکان عدم اجرای پروسه معماری نیز مطرح میشود یا در بسیار از شهر های دنیا محدودیت های بلند مرتبه سازی غلاوه بر بافت سنتی به بحث آزمایش خاک مربوط است و هر ناحیه بسته به سستی یا قوت زمین تا حد مشخصی امان ساخت دارد. این در حالی است که مصوبه کمیسیون ماده پنج میتواند با مجاز شمردن ساخت خانههای ۳۰ تا ۳۵ مترمربعی، خانه اولیهای ساکن پایتخت را از وضعیت نامطلوب فعلی برهاند.