بک لینک چیست و چه تاثیری در سئو سایت دارد؟ آنیز وب-بک لینک گلدلینک

داشتن لینک‌های فالو در کنار لینک‌های نوفالو یک ویژگی طبیعی برای لینک پروفایل هر سایتی است. بک‌لینک‌هایی که از سایت‌های قوی‌تر گرفته می‌شوند، نسبت به سایت‌های ضعیف‌تر معمولا «اعتبار» بیشتری با خود به همراه می‌آورند. منظور از ترافیک ارگانیک همان ترافیک ناشی از کلیک روی لینک یک سایت در نتایج سرچ گوگل است. با این وجود، بک‌لینک‌هایی که از یک سایت معتبر گرفته می‌شوند، لزوما همواره اعتبار بیشتری به ارمغان نمی‌آورند. گوگل برای بک‌لینک‌های مرتبط ارزش بیشتری قائلی است، زیرا احتمال کلیک کردن کاربران روی آن‌ها بیشتر است. منظور از بک‌لینک مرتبط چیست؟ فرض کنید یک ساعت‌فروشی دو بک‌لینک از دو سایت داشته باشد.

  • در این صورت هم مخاطبان جدیدی پیدا می‌کنید و هم بک لینک با ارزشی می‌گیرید.
  • اگر صاحب وبسایتی هستید می‌توانید در سرچ کنسول گوگل و بخش لینک‌ها تمام بک‌لینک‌ها را ببینید.
  • او اکنون به عنوان دبیر ارشد مجله علمی-آموزشی فرادرس فعالیت می‌کند.
  • لینک‌های نوفالو لینک‌هایی هستند که در آن‌ها به سایت دیگری اشاره نمی‌شود.
  • اما با پیشرفت الگوریتم ها ، این ترفند از بین رفت و اگر امروزه از آن استفاده کنید به احتمال زیاد جریمه خواهید شد و صفحات یا کل سایت ممکن است از نتایج گوگل حذف شوند.

زمانی که از سایر سایت‌‌ها لینکی دریافت شود، فرآیند بک لینک‌سازی رخ داده است که باعث بهبود رتبه وب‌سایت در موتورهای جستجو می‌شود. در واقع لینک به تصویر یا متنی می‌گویند که از طریق کلیک روی آن‌ها، کاربر به صفحه دیگری هدایت می‌شود. این عبارت را می‌توان از نظر جایگاه قرار گیری بک لینک‌ها بررسی کرد. بک لینک‌هایی که در فوتر و هدر سایت قرار بگیرند، ارزش متفاوتی با بک لینک درون پست دارند. به طور کلی هر چه بک لینک‌ها به فوتر سایت نزدیک‌تر باشند، ارزش کمتری خواهند داشت.

از انکرتکست شامل کلمه کلیدی و برند استفاده کنید.

علاوه بر این، متن در نظر گرفته شده نیز باید به اندازه کافی برای کلیک کردن نکات بک لینک – https://goldlink.ir/what-is-backlink/ – جذاب باشد. به هنگام بررسی این موضوع که بک لینک سایت چیست باید ترافیک سایت را نیز در نظر بگیریم. بک‌لینک از سایت‌هایی که ترافیک بالایی دارند، به طور طبیعی «ترافیک بازگشتی» یا ترافیک ارجاعی بیشتری را به سایت شما هدایت می‌کنند. البته این مورد به طور واضح مشخص است اما سوال اصلی اینجاست که آیا بک لینک سایت از صفحات پرترافیک رتبه بهتری را نسبت به سایر صفحات بدست می‌دهد یا خیر. متنی که به آن لینک می‌شود موسوم به «Anchor Text» است و نسبت به بخش دیگر متن، متمایز است.

در عوض، به صاحب سایت اطلاعاتی در رابطه با لینک‌های شکسته‌ای که روی سایت پیدا کردید بدهید. در نهایت، به تمام افرادی که به آن اینفوگرافی بکلینک داده بودند ایمیل زدم تا بدانند که آن تصویر دیگر کار نمی‌کند. همچنین آنها را قانع کردم که اینفوگرافی ما یک جایگزین عالی برای آن خواهد بود. در جایی خواندم که یک وب‌سایت مربوط به یک آژانس بسیار بزرگ سئو ناگهان بسته شد.

به همین دلیل در ادامه، راه ساده‌ای را بیان می‌کنیم که به کمک آن، مکان مناسب برای انتشار پست میهمان را پیدا کنید. به طور مثال، اگر مطلبی در رابطه با بازاریابی آنلاین تهیه کرده‌ایم، عبارتی که در سایت دیگر به آن لینک می‌شود نیز باید شامل کلمه کلیدی هدف یعنی «بازاریابی آنلاین» باشد. مطالعات نشان می‌دهند که هرقدر درصد تطابق متن لینک شده با کلمه کلیدی و همچنین متن اطراف لینک بیشتر باشد، رتبه سایت نیز بهتر خواهد بود. روابط عمومی به دنبال رابطه سازی و شکل گرفتن پیوندهای عمیق و بلندمدت است؛ یعنی باید تلاش کنید تا با طرف مقابل ارتباط نزدیک‌تری برقرار کنید.

بک لینک چیست و چه تاثیری در سئو سایت دارد؟ آنیز وب-بک لینک گلدلینک با استفاده از این ابزار می‌توانید این فرصت را تبلیغ به یک موقعیت خوب برای گرفتن بک لینک کنید. معرفی این لینک ها تنها زمانی منطقی است که سایت شما به دلیل لینک سازی مخرب جریمه شده باشد و شاهد تغییر شدید و ناگهانی در نتایج جستجو باشید. تصویر زیر نمونه ای از گزارش سایت moz برای اعتبار دامنه وبسیما و صفحه اصلی وبسیما است. «لینک با اعتبار بالا» به لینک‌هایی اشاره دارد که از سایت‌هایی با اعتبار بالا مانند سایت‌های خبری بدست می‌آیند. این سایت‌ها به عنوان دامنه‌هایی شناخته می‌شوند که گوگل به آن‌ها اعتماد دارد.

مثلا دیجی کالا چند بار در صفحات مختلف سایتش، اقدام به انتشار گزارش فعالیت سالانه، آمار فروش و… اش کرد. خب، اجازه بدهید قبل از اینکه مقاله به اتمام برسد، به پاس قدردانی از شما عزیزانی که تا اینجا همراه من بودید، چند نکته بسیار مهم در مورد بک لینک ها را توضیح بدهم. مثلا دو سایت داشته باشیم و مطالب سایت دوم را در سایت اول با لینک دهی خارجی منتشر کنیم که بازدید کننده برای ادامه مطلب به سایت دوم لینک شود .

راه‌اندازی وبلاگ

اما اگر اقدام به اضافه کردن تگ نوفالو در لینک‌های خارجی وب‌سایت نماییم، لینک‌ها نوفالو نام می‌گیرند. در صورتی که وبلاگ خارجی مورد نظر با زبان فارسی مشکل نداشته باشد و وبلاگ شما را مسدود نکند، می‌توانید در آن مطالب به زبان فارسی منتشر کنید. در این بخش به معرفی چندین وبلاگ می‌پردازیم که انتشار مطالب به زبان فارسی در آن‌ها مانعی ندارد و می‌توان از طریق آن‌ها بک لینک دائمی و رایگان ساخت. با استفاده از بک لینک مناسب و مرتبط، می‌توان بازدیدکنندگان زیادی را به وب‌سایت هدایت کرد و با بالا بردن تعداد کلیک سایت، بر بهبود جایگاه سایت در سئو کمک زیادی کرد.

به‌عنوان‌مثال، شاید سایت‌های خبری مطرح زیاد به کسب و کار شما ربطی پیدا نکنند، اما اگر از آن‌ها بک لینک بگیرید اعتبار بالایشان می‌تواند به وب‌سایت شما هم سرایت کند. منبعی که از آن بک لینک می‌گیرید به اندازه خود یک لینک اهمیت دارد. درواقع، گوگل زرنگ‌تر شده و روزگار بک لینک گرفتن از وب‌سایت‌های بی‌ربط و نشستن به این امید که جایگاه بهتری در نتایج جستجو کسب کنید به سرآمده است. برای ساخت بک لینک های کلاه سفید، شما نیاز به محتوای بی نظیر، به طور متناوب دارین.

رپورتاژ آگهی بهتر است یا بک لینک ؟