قانون ساماندهی بازار مسکن به نفع مالک و مستاجر است

قانون ساماندهی بازار مسکن به نفع مالک و مستاجر است

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مهرداد بذرپاش با یادآوری افزایش وام مسکن شهری به 550 و روستایی به 350 میلیون تومان در سال 1402، اظهار کرد:‌ نرخ سود این تسهیلات 18 درصد است.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: هر شهرداری این بسته را اجرا کرد، میزان صدور پروانه در بافت فرسوده افزایش یافت. به همین خاطر همکاران ما در شرکت بازآفرینی شهری جلساتی را با شهرداری‌ها برگزار ،د تا آنها در موضوع نوسازی بافت فرسوده حضور پررنگی داشته باشند.

وی با یادآوری این‌که 500 شهرداری بسته 19 بندی شهرسازانه را اجرا کرده‌اند، گفت:‌ در این بسته پیش‌بینی شده شهرداری‌ها این امکان را داشته باشند تا پیشنهادات مدنظرشان را در صورت تصویب شورای تامین استان به آن بسته اضافه کنند که برخی از شهرداری ها از این ظرفیت استفاده کرده‌اند.

بذرپاش همچنین درباره قانون ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره، اظهار کرد: این قانون صرفه و صلاح مالکان و مستاجران را تامین و کمک شای، به سامانه املاک و اسکان می‌کند.ضمن این‌که دست و، راه و شهرسازی و شهرداری ها را برای کمک به تنظیم بازار باز می کند.

وی با بیان این‌که سال گذشته تسهیلات بانکی در بافت فرسوده با ضعف روبرو بود، ادامه داد:‌ تلاش می‌کنیم این تسهیلات با افزایش روبرو شود و  در کنار تسهیلات شهرسازانه، تسهیلات مالی قرار بگیرد.

انتهای پیام/

منبع: https://tn.ai/3081175