مجتمع مسکونی معروف دنیا

در این سیستم قاب فولادی معمولاً از اعضایی با مقطع متغیر و دارای اتصالات صلب خمشی تشكیل میشود. اگر چلیك یك لایه باشد اتصالات به شكل صلب است. شبكههای دو لایه از دو صفحه موازی كه به وسیله عناصری به هم متصل شدهاند، تشكیل میشوند. درسهاي پايه به درسهاي گفته مي شود كه در غالب رشته هاي هم گروه نظير گروه فني و مهندسي و بخصوص در گرايشهاي مختلف يك رشته، به صورت مشترك تدريس شده، اساس و پايه درسهاي اصلي و تخصصي را تشكيل مي دهد نظير رياضي عمومي ،معادلات ديفرانسيل وفيزيك. درسهاي عمومي ،درسهايي است كه در تمام رشته هاي تحصيلي دانشگاهي و در دوره هاي كارشناسي و كارشناسي ارشد پيوسته ب صورت مشترك ارائه مي گردد و دانشجو موظف به گذراندن آنهاست، نظير معارف اسلامي، فارسي و زبان خارجي . این دانشگاه از سال 1347 در رشته کارشناسی معماری و شهرسازی دانشجو میپذیرد. تخصصي در مهندسي عمران را تشكيل مي دهد ومكمل رياضياتي است كه در دوران دبيرستان و در رشته رياضي – فيزيك خوانده مي شود.

رایج ترین مقطع موجود در کشور می باشد که دارای ارتفاع جان بلندتری نسبت به بال خود است. اگر شبكهای در دو جهت دارای انحنا باشد، گنبد نامیده میشود. به شبكهای كه در یك جهت دارای انحنا باشد، چلیك میگویند. و هر سه بلوک دارای عناصر بام سبز، به علاوه سیستم های گرمایش خورشیدی روی پشت بام هستند که بیش از نیمی از آب گرم ساختمان ها را تامین می کند. در این راستا به عناصر آب، گیاه و نور توجه ویژه ای شد؛ چه در نما و دیوارهای داخلی، و چه در پشت بام و رمپ و پارکینگ؛ در واقع کانسپت طراحی بنا، فرم مدرن اُرسی است که بصورت یک شبکه چوبی همراه با شیشه های رنگی بصورت پوسته دوم به جداره نما اضافه شد و این امکان در طراحی دیده شد که کاربر، مانند پنجره اُرسی آن را بالا و پایین ببرد و بدین ترتیب علاوه بر استفاده از بازی نور و رنگ بتواند با باز کردن آن، آنرا به سایبان تبدیل کند. معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه دواز اولویت قرار گرفتن و توجه ویژه به تفکیک پسماند درشهرک ها و مجتمع های مسکونی بالای ۲۰ واحد منطقه ۲ خبر داد .

نسبت شتاب مبنای طرح در مناطق مختلف كشور، بر اساس میزان خطر لرزه خیزی آنها تعیین میشود كه سازه مورد نظر با توجه به قرارگیری در پهنه با خطر نسبی متوسط برابر با ۰/۲۵ گرم است. لازم به ذکر است چوب هر چند که از لحاظ زیبایی گزینه مناسبی میباشد اما نباید در المانهای تقویتی و سازهای نظیر تیر و ستون به ویژه در مناطق زلزله خیز استفاده گردد. این بارها شامل بار ناشی از برف، باد یا زلزله نمیشوند. بطور كلی این سازه باید قادر باشد كه بار مرده و سربارهای زنده و هم چنین نشستهای مجاز پی را در حد الاستیك و بدون ایجاد تغییر شكلها تحمل نماید. نماهای رسانه ­ای که برای اهداف زیبایی شناسی مورد استفاده قرار می­گیرند و تغییر شکل در آنها به نوع ساختمان و شرایط آن وابسته نیست در این دسته جای می­ گیرند(شکل ۸). بعبارت دیگر هیچ گونه خطر جانی نباید برای ساكنین ساختمان بوجود آورد اما در این مرحله ایجاد تغییر شكلها و تركهای بزرگ قابل پیش بینی است و سازه در محدوده پلاستیك مواد مقاومت خواهد كرد. از مزایای این روش میتوان به سبكی، حجم و ابعاد متناسب به همراه مقاومت مناسب و قابل قبول سازه و هزینههای اجرایی پایین اشاره كرد.

دلیل استفاده از این چهارچوب ها مقاومت بالای آن ها است و این امکان را به سازنده می دهد تا بتواند ساختمان بلندتری بسازد. برای سازههایی كه با روشهای حدی یا مقاومت طراحی میشوند، مقادیر نیروهای حاصل از این جدول باید مطابق الزامات آن روش افزایش داده شوند. این امر سبب بالا رفتن سطح تحمل بار، افزایش گشتاور دوم مقطع خرپا، مقاومت كمانشی بسیار افزوده شده و سرانجام سختی قابل ملاحظه سازه خواهد شد. نتایج حاصل از آزمایشگاه مشخصات خاک محل و سطح آبهای زیرزمینی به ویژه وجود و عمق خاکهای مسئلهداری نظیر خاکهای دستی را تعیین میکند. مقدار فشار حاصل از باد باید با توجه به حداكثر ارتفاع و شكل هندسی ساختمانها، شیب سطح بادگیر، سرعت باد با افزایش ارتفاع و درجه حرارت نقصان مییابد. ساختمانهای منظم با ارتفاع كمتر از ۵۰ متر، ساختمانهای نامنظم تا ارتفاع ۱۸ متر، ساختمانهایی كه در آنها سختی جانبی قسمت فوقانی به طور قابل ملاحظهای كمتر از سختی جانبی قسمت تحتانی نباشد، میتوان جهت محاسبه نیروی زلزله از روشهای استاتیك معادل استفاده نمود. لذا طراحی سازهها جهت مقابله در برابر نیروی زلزله از اهمیت خاصی برخودار است. خرپاها از جمله سادهترین اعضای باربر سازهها هستند كه در كل به عنوان اعضاء خمشی عمل نموده و در سقف ها ، پل ها ، وسازه های هوا فضا مورد استفاده قرار می گیرند.

جهت تحلیل سازه ساختمان از روش تحلیل استاتیكی معادل استفاده خواهد شد كه در آن نیروی جانبی زلزله به صورت استاتیكی رفت و برگشتی به سازه اعمال میشود. به عنوان مثال اگر ارتفاع و بلندی یک ساختمان از حد مشخصی که شهرسازی تعیین کرده بلندتر باشد، به آن ساختمان بلند مرتبه می گویند. نخست باید بارهای وارده به آن را با توجه به ویژگیهای بهرهبرداری و مشخصات معماری تعیین نمود. عبارتند از بارهای غیردائمی كه در حین استفاده و بهره برداری از ساختمان به آن وارد میشوند. بنابر آنچه که گفته شد با تخصصی شدن علوم مختلف بهتر است برای طراحی ساختمان ها به متخصصین آن مراجعه کنیم تا با علم خود و دلایل طراحی که در همه ابعاد زندگی ما تاثیر میگذارند ساخمان ها طراحی شوند همانطور که « ویلیام موریس » معتقد است به مجموعه فعالیتهای بشری برروی کره زمین معماری میگویند. هر چند برای قابهای صنعتی میتوان از نیمرخهای نورد شده موجود در بازار استفاده كرد، لیكن ساخت این قابها به كمك ورقهای فولادی امكان داشتن اعضایی كه در آنها ابعاد بال در طول عضو ثابت هستند ولی I مقطع متغیر را بهتر فراهم میآورد. در سالهای نه چندان دور برای پوشش دهانههای بزرگ در ساختمانهای مورد اشاره از سازههایی به صورت خرپا استفاده میشد، لیكن امروزه استفاده از قابهایی با مقطع متغیر و اتصالات ممانگیر در ساخت این چنین سازههایی بسیار متداول است.استفاده از اعضاء با مقطع متغیر در قابهای صنعتی شیبدار این امكان را فراهم میكند كه در محلهایی كه دارای لنگرهای خمشی زیادتری هستند، ممان اینرسی بیشتر و در نتیجه اساس مقطع بزرگتری وجود داشته باشد.

گذراندن اين درسهاي تخصصي الزامي است. سازه فضاكار با گسترش فضای باز بدون ستونها مترادف است كه این امر راندمان فضا را بسیار بالا میبرد (تا ۲۵%) و این گسترش در هر دو بعد براحتی میسر است. بافت نمای ساختمان های این منطقه در گذشته آجر بوده و امروزه تقریبا این بافت با ساخت و ساز ها جدید در حال از بین رفتن می باشد. از آنجا که نمای ساختمان مرز بین فضای داخل و خارج می ­باشد، می­ تواند مهم­ترین نقش را در کنترل شرایط محیطی ایفا کند. در کنار مشکلاتی که یک پروژه سبز ممکن است با آنها روبرو شود. سازه یك ساختمان باید دارای آنچنان خصوصیات فنی باشد كه جوابگوی تمامی نیازهای پروژه به قرار زیر باشد. یا اگر فعالیت مجموعه ای در زمنیه تکنولوژی می باشد نمای آن دارای شاخصه های متفاوتی نسبت به یک ساختمان اداری با فعالیت معماری می باشد. ایمنی كه یكی از اركان اصلی انتخاب نوع سازه است باید در گزینه نوع آن از حداكثر درجه برخوردار باشد. مراحل ساخت این نوع ساختمانها به ترتیب زیر است. در آموزش نخبگان اجرای ساختمان، اقدامات پیش از تخریب، تجهیز کارگاه و تخریب ساختمان مو به مو و به صورت کارگاهی آموزش داده میشود.

این سازه بیشتر برای پوشش سطوح مستطیلی دالان مانند استفاده شده و بعضاً فاقد ستون بوده و روی لبههای چلیك كه به تكیه گاه متصل سایت parchitect است، قرار میگیرند. در صورتیکه میلگردهای ستون کوتاهتر بریده شود، در طبقات بالاتر مجبور به استفاده از روشهایی مانند فورجینگ یا کوپلر خواهیم بود که میتواند موجب بالاتر رفتن هزینهها شود. سنگ تراشی یکی از بزرگ ترین کسب وکارها در این منطقه است اما این کار فرایندی است که بیش از نیمی از تولیدات آن دور ریخته می شود، بنابراین معمار رامین مهدی زاده از گروه معماری Collective Terrain (AbCT) تصمیم به بازیافت مواد دورریختنی گرفته و از آن به عنوان نمایی برای یک ساختمان استفاده می کند. بارهای زنده با توجه به نوع كاربری ساختمان یا هر بخش از آن، و مقداری كه احتمال دارد در طول عمر ساختمان به آن وارد شود، تعیین میشوند. بخش قابلتوجهی از مساحت ساختمان باید به پوشش گیاهی اختصاص یابد. از دلایل استفاده گسترده خرپاها در امر ساخت و ساز میتوان به موارد زیر اشاره نمود. این دیوارها در سراسر مدرسه گسترده شده است. بدیهی است كه در یك طرح صحیح و منطقی هدف باید به حداقل رساندن اثرهای ناشی از همه عوامل فوق باشد.

استحکام ساختمان باید منجر به حفظ انسجام و یکپارچگی اجزای مختلف ساختمان شود و آنها را به صورت یک کل به هم پیوسته تبدیل کند. در مقاوم سازی سازه های بتنی به مصالحی نیاز است که علاوه بر افزایش مناسب ظرفیت سازه، در برابر شرایط نامطوب محیط نیز استقامت خوبی برای محافظت از بتن داشته باشد. مقاوم سازی سازه های فولادی با استفاده از بادبند و مقاوم سازی سازه های بتنی با کاشت میلگرد صورت می گیرد. در موارد خاصی سعی میشود كه با تعبیه درز انقطاع بینظمی در پلان ساختمان تا حدودی رفع شود و در نتیجه نیروها و تنشهای ناشی از انبساط و انقباض طولی ساختمان و نیز نیروی زلزله را تقلیل و متعادل نماید. همواره احتمال بروز زلزله در قسمتهای مختلف كشور وجود دارد.

اصولاً سازه در نظر گرفته شده در طرح بایستی همراه با حصول ایمنی كافی در امر ایستادگی در مقابل بارهای عادی و فوق العاده بوده و شرایط اقلیمی و دیدگاههای اقتصادی در انتخاب سازه مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. نورگیری و دسترسی عادی و مواقع اضطراری آن ها به خوبی حل شده است . موقعیت برج در تلاقی بزرگ راههای اصلی و مهم شهر تهران ، دسترسی مناسبی برای ساکنین به نقاط مختلف را فراهم کرده است . هدف این است که این قشر به آموزشهایی مشابه سایر همسنان خود دسترسی داشته باشند. مشاور، شخصی است که نظرات و خواسته های کارفرما را به پیمانکار در قالب نقشه و مطالب اجرایی انتقال می دهد. بطور كلی نظامهای اجرایی ساخت در كشور ما به صورت زیر قابل تفكیك هستند. برای بررسی تكنیكهای ساخت، نیازمند به شناخت تكنیكهای اجرایی موجود ساختمان است.

موضوعی را که یرای شما فراهم کردیم تا در وب سایت دانلود معمار به آن بپردازیم در مورد مجتمع مسکونی با عنوان دانلود طرح معماری و پاورپوینت تحلیل سایت مجتمع مسکونی است . هر آپارتمان با توجه به قوانین تملک و آییننامهی مربوطه دارای اساسنامه آپارتمان است که اغلب توسط یک فرد حقوقی و بهصورت اختصاصی برای آن مجتمع مسکونی نوشته میشود. با افزایش شهرنشینی شاهد رشد سریعالسیر مجتمع مسکونی در شهرها بودهایم که هرروزه نیز بر تعداد آنها افزوده میشود. سکونت در مجتمع های بزرگ ارتباط بین همسایهها و ساکنین را کاهش میدهد. همچنین 4 واحد از بین دروس روشهای جبران خسارت در بازسازی، نقش شهرسازی در کاهش خطرات سوانح طبیعی و حوادث انسان ساز و مبانی حقوقی مدیریت بحران به عنوان دروس انتخابی باید بگذرانید. طبیعتا رسیدگی به تمام این موارد نیازمند مدیریت صحیح و اصولی است و یک شخص یا گروه کاربلد باید این مسئولیت را به عهده بگیرد. این قرارداد در کمال صحت و سلامت جسم و عقل و با رعایت موازین شرعی و قانونی و با رضایت و اراده شخصی طرفین قرارداد تنظیم و صیغه صحیحه و شرعیه این قرارداد و عقد مدیریت پیمان جاری شد و اسقاط خیار غبن فاحش ولو افحش از متعاملین بهعملآمده و متعاملین با علم و اطلاع و با رضایت از مفاد این قرارداد مبادرت به امضاء آن نمودهاند.

در این روش اعضای باربر اصلی خرپا به صورت دو گانه و یا چند گانه طراحی میشوند. این به کاهش اثر گرما کمک میکند. با ارزانتر شدن هزینه و کاهش مدت زمان ساخت، امکان ساخت خانههای بیشتر فراهم میآمد. حداقل نیروی برشی پایه به پارامترهایی چون وزن كل ساختمان (شامل بار مرده و وزن تأسیسات و درصدی از بار زنده و برف)، شتاب مبنای طرح، ضریب بازتاب ساختمان (كه با استفاده از طیف بازتاب طرح بدست میآید)، ضریب اهمیت ساختمان و ضریب رفتار ساختمان وابسته است. فاصله قابهای صنعتی متناسب با طول ساختمان، میزان بار وارده بر آن با توجه به تغییرات درجه حرارت محیط، وجود درزهای انبساط و نیز لاپههای موجود و طول دهانه آن تعیین میشود. نظر به اینكه سازه ساختمان مورد نظر سازهای سبك بوده، بار باد نسبت به بار زلزله از اهمیت بیشتری برخوردار است. قاب فضایی ساده كه توسط دیوار برشی بتن آرمه و یا سیستمهای بادبندی شده و یا اینكه دیوارهای برشی از مصالح بنایی مسلح در مقابل نیروهای افقی مانند باد و زلزله مقاوم میشود. نکته ی مهمی که در زمان انتخاب این کاشی و سرامیک ها باید در نظر داشته باشید این است که کاشی ها ضد یخ و مقاوم به نوسانات دمایی باشند.

بعلاوه بازده اقتصادی هر سیستم به مقدار مصالح مصرف شده و كیفیت آن ارتباط تنگاتنگ دارد. همین اشیاء مزاحم، صحنهها را مخدوش میکنند و همچنین، بهتر است به جای تمرکز زیاد روی جزئیات خیلی خاص، تنها روی ساختار کلی صحنه تمرکز کنید. به طور کلی انواع مختلف سازههای کابلی را بر اساس عملکردی که دارند میتوان در دو دسته کلی زیر جای داد. فونداسیون عمیق و سطحی دو دسته کلی برای تقسیم بندی آن میباشد که عمیق و یا کم عمق بودن آن نشانگر عمق پی در درون خاک است. از گذشته تا به امروز حرکت در معماری و اجزاء آن وجود داشته است.تحرک و جنبش در معماری اولیه توسط چادرنشینان استفاده شده است. ساختمانها و سازها و كلیه اجزاء و پوششهای آنها باید برای اثر ناشی از باد، بر اساس ضوابط مندرج در مبحث ششم مقررات ملی ساختمان (بارهای وارد بر ساختمانها) طراحی و ساخته شوند. عبارتست از وزن اجزای دائمی ساختمان كه اثرات آنها ثابت بوده مانند وزن تیرها، ستونها، كفها، دیوارها، بامها، راه پله، تیغهها و وزن تجهیزات و تأسیسات كه در محاسبات سازهای، وزن واحد حجم مصالح بكار رفته در ساختمان از جداول آیین نامه مقررات ملی ساختمان مبحث ششم استخراج میشود. این عوامل در مورد بارهایی مانند زلزله و باد لازم است.