ملک مصرفی افراد مشمول مالیات بر عائدی سرمایه نمی شود

ملک مصرفی افراد مشمول مالیات بر عائدی سرمایه نمی‌شود

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، فرشید ایلاتی کارشناس سیاستگذاری مسکن در واکنش به ادعای رئیس کل سابق بانک مرکزی در شبکه اجتماعی ای، نوشت:

حتی اگر درصد اعلامی درست باشد، این نوع اظهارنظر بی توجهی به کار کرد علم اقتصاد و انتقال اثرات غیر مستقیم این نوع از مالیات به سایر طبقات جامعه و نیز فراهم شدن ،اب ،وج سرمایه از کشور است.

«ملک مصرفی افراد از شمول مالیات بر عائدی سرمایه خارج است. ی،ی اگر ملک مصرفی خانوار در طی ی،ال 10 برابر هم شده باشد هیچگونه مالیاتی نخواهد داشت. اینگونه اظهار نظرها از سوی شخصی که رییس سابق بانک مرکزی بوده است جای تأسف دارد.»

در واقع بر مبنای مالیات بر عایدی سرمایه از ،،که به حکم عقل در مقابل تورم از خود حفاظت می‌کنند، مالیات گرفته و صرفِ مخارجی می‌شود که غالباً براى رشد اقتصادى زیانبار هستند. بهتر است به جای این اقدامات، با علل تورم که موجب سفته بازی است، مق، کنید. اینقدر هم زندگی را برای مردم سخت و پیچیده نکنید.

چندی قبل رئیس کل سابق بانک مرکزی در واکنش به مالیات بر عایدی سرمایه در شبکه ای، نوشته بود:‌ رئیس مجلس گفته اند؛ مالیات بر سوداگری شامل 0/5 درصد جامعه می‌شود و نگر، ندارد.

انتهای پیام/

منبع: https://tn.ai/3079272