نگرانی سازمان جهانی هواشناسی از وقوع سیل در ایران

نگرانی سازمان جهانی هواشناسی از وقوع سیل در ایران

این گزارش همچنین به خشک شدن تالاب هامون و وقوع توفان های گردوخاک در منطقه اشاره و ،وان کرده است: در اواسط شهریور ماه، طوفان گرد و غبار بخش‌هایی از جمهوری اسلامی ایران، افغانستان و پا،تان را درنوردید و خطرات قابل توجهی برای سلامتی به همراه داشت.

همچنین بخشی از این گزارش به سیل آستارا پرداخته و ،وان کرده است: 220 میلی متر باران طی 12 ساعت در آستارا سبب بروز سیلاب و بروز خسارت زیادی شد.

از جمله رخدادهای شدیدی که در این گزارش آمده است می توان به سیل آستارا، خشکی تالاب هامون، طوفان های گردوخاک ج، شرق و پیامدهای باد لوار اشاره کرد که به برخی چالش های آن نیز اشاره شده است.

انتهای پیام/

منبع: https://tn.ai/3084336

باد لوار و گرد و خاک ناشی از خشک شدن تالاب هامون، منطقه را تحت تاثیر قرار داده و اثرات نامطلوبی بر سلامتی، تعطیلی مدارس، خطرات حمل و نقل و خسارت به محصولات وارد کرده است.

در ادامه گزارش آمده است: وزش باد شدید در ج، شرق ایران از 18 تا 25 شهریور ماه باعث شد طوفان گرد و خاک و جراحات و بستری شدن تعدادی در بیمارستان شد. 

در بخش دیگری از گزارش به بارندگی کمتر از حد نرمال در ا،ر مناطق ایران اشاره و ،وان شده است که کم بارشی سبب بروز سومین خش،الی متوالی و گسترده در کشور شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سازمان جه، هواشناسی  وضعیت اقلیمی قاره آسیا و برخی رخدادهای شدید آب و هوایی در ایران  در سال 2023 میلادی را بررسی کرد.